- Home
- About us
- News
- Club 30
- About us
- News
- IX Naukowy Dzień Doktoranta
- Serdecznie dziękujemy za wsparcie
- KLUB 30 – warsztaty z (auto)prezentacji w dziedzinie medycyny
- KLUB 30 – warsztaty z przygotowania publikacji naukowych z zakresu medycyny (Proper Medical Writing)
- Wsparcie dla Agatki
- Akromegalia – optymalizacja leczenia
- Wsparcie leczenia córeczki naszej koleżanki.
- Authorities
- Regulations
- Contact
- Archives
- Application form
- Science and education
- Membership fee
- Contact
Polish Society of
Endocrinology
XXVI Kurs Kształcenia Ustawicznego z Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych
27.06.2022
Koleżanki i Koledzy,
Nasi Przyjaciele,
Jak szybko mija czas możemy ocenić na podstawie wydarzeń, które wspominamy. Ostatnie dwa lata, a zwłaszcza ostatnie miesiące uświadomiły mi jak bardzo brak nam wzajemnych kontaktów, wspólnych dyskusji i bezpośredniej wymiany poglądów. Przez dwa lata spotykaliśmy się tylko on-line, ale dzisiaj chcielibyśmy Was zaprosić na spotkanie „na żywo” do Poznania. XXVI Kurs Kształcenia Ustawicznego będzie wyjątkowym wydarzeniem, które uświetnią obchody przesuniętych o dwa lata rocznic: 50-lecia powstania Kliniki Endokrynologii w Poznaniu oraz 80-tej rocznicy urodzin, znanego Wam wszystkim prof. Jerzego Sowińskiego, który wraz z prof. Andrzejem Milewiczem współtworzył i dbał o rozwój tych cyklicznych kursów. W poznańskiej klinice rozpoczęło swoją drogę zawodową wielu wybitnych profesorów polskiej i światowej endokrynologii.
Uroczysty charakter spotkania podkreśli nadanie godności „Nestora Polskiej Endokrynologii” wybitnym przedstawicielom naszego środowiska. Może mi, jako Małopolaninowi z urodzenia, nie bardzo wypada gloryfikować najważniejsze miasto Wielkopolski, ale chciałbym Was zapewnić, że Poznań to piękne miasto z niesamowitą historią. To w tym miejscu nasz naród przeszedł do cywilizacji zachodu w momencie, kiedy Mieszko I przyjął chrzest dla Polski. To tu powstaje Akademia Lubrańskiego, w której kształcił się Józef Struś, wybitny szesnastowieczny lekarz znany w całej Europie. Wreszcie w Poznaniu rozpoczyna się w 1918 roku zwycięskie Powstanie Wielkopolskie, a w czerwcu 1956 „Poznański Czerwiec”- pierwszy w PRL strajk generalny z licznymi demonstracjami ulicznymi.
Program merytoryczny naszego spotkania jest niezwykle bogaty i atrakcyjny- dzięki trzem dniom konferencji z wykładami na dwóch salach, każdy znajdzie interesujące tematy dla siebie. Nie chcę zdradzać wszystkich szczegółów ale z cała pewnością mogę potwierdzić, ze rywalizacja w „Dark session” będzie na niezwykłym poziomie- szykują się na nią dwa zwycięskie zespoły z Gdańska i Lublina. Dodatkową atrakcją będzie ciekawy program artystyczny, który mamy nadzieję wypełni wszystkie wolne chwile w trakcie Państwa pobytu na Kursie. Liczymy na waszą obecność, żywą dyskusję, świetny nastrój oraz korzyści naukowe i praktyczne dla nas wszystkich.
Organizacyjną stroną naszego spotkania zajmie się sprawdzona firma „Sympomed”, gwarantująca najlepszą z możliwych jakość wydarzenia, profesjonalizm i przyjazną dla wszystkich atmosferę.
Wraz z Panią Prezes prof. Beatą Kos-Kudłą liczymy na Wasz aktywny udział w kursie, bo przecież nasi przyjaciele nigdy nie zawodzą. Cieszmy się z możliwości wzajemnych dyskusji a nawet sporów, bo to pozwala wypracować najlepsze wzorce, które później wykorzystamy w codziennej opiece nad naszymi pacjentami.
Z poważaniem,
prof. dr hab. n. med. Beata Kos-Kudła
prof. dr hab. n. med. Marek Ruchała
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego
Do pobrania: program kursu »