IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa Kontrowersje w Nowotworach Neuroendokrynnych

01.06.2019

Serdecznie zapraszam do udziału w IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „KONTROWERSJE W NOWOTWORACH NEUROENDOKRYNNYCH”, która odbędzie się w Katowicach w dniach 11-12 kwietnia 2019 roku.

Ta tradycyjne już organizowana przez Polską Sieć Guzów Neuroendokrynnych - dziewiąta konferencja (a tak naprawdę dwunasta, wliczając trzy Konferencje Okrągłego Stołu) - będzie kolejnym spotkaniem polskich i zagranicznych ekspertów reprezentujących różne dziedziny medycyny, zajmujące się problematyką nowotworów neuroendokrynnych układu pokarmowego i płuc.

W 2019 roku nasza Klinika Endokrynologii i Nowotworów Neuroendokrynnych obchodzi 20 lecie swego istnienia. Pragniemy uczcić ten jubileusz dzieląc się z Państwem naszymi doświadczeniami, chcemy pokazać co udało się zrobić dobrego w dziedzinie nowotworów neuroendokrynnych, jakie odnieśliśmy sukcesy ale także przedyskutować sytuacje, kiedy nam się nie powiodło. Dlatego też formuła forum dyskusyjnego, jaką przyjmuje zwykle katowicka konferencja powinna umożliwić nam to założenie. Nasze wieloletnie już doświadczenia w tej dziedzinie są wciąż poddawane weryfikacji w świetle publikowanych nowych badań klinicznych, które chcemy również przedyskutować w aspekcie nowych algorytmów postępowania w NEN.

Mam nadzieję, że „Kontrowersje w nowotworach neuroendokrynnych” będą kolejnym owocnym spotkaniem, zainspirują ciekawe dyskusje, przyczynią się do jeszcze lepszej współpracy wszystkich zainteresowanych tą problematyką i dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Łączę serdeczne pozdrowienia i zapraszam do stolicy Śląska, Beata Kos-Kudła Przewodnicząca Polskiej Sieci Guzów Neuroendokrynnych

Program konferencji do pobrania