XX Kurs Kształcenia Ustawicznego z Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych

22.12.2018

Koleżanki i Koledzy

Moi Drodzy - jak szybko mija czas możemy to tylko ocenić na podstawie wydarzeń, które wspominamy. Mam wrażenie, że niedawno mieliśmy pierwszy Kurs Kształcenia Ustawicznego w Olsztynie a już mamy XX edycję i okazję do świętowania, ale także posumowań i refleksji. Zapewne dwaj twórcy tego wydarzenia - profesorowie Milewicz i Sowiński zapewne nie podejrzewali, że Kurs stanie się tak ważnym wydarzeniem w życiu endokrynologicznym. Zgodnie z Waszym życzeniem ponownie spotkamy się w Toruniu, mieście Kopernika, pierników i cudownej atmosfery. Już sama historia Torunia budzi zainteresowanie i nadaje mu aurę tajemniczości. Początkowo miasto Krzyżaków (do tej pory złośliwcy nazywają Torunian krzyżakami) a następnie jedno z najważniejszych miast Królestwa Polskiego stowarzyszone w Hanzie, co wzmacniało pozycję handlową miasta i przyczyniało się do jego bogactwa.

Dzięki temu do dzisiaj spacerując ulicami miasta możemy podziwiać wspaniałą architekturę łączącą historię z teraźniejszością.. Ponieważ spotykamy się w okresie mikołajkowym chciałem zapewnić, że także tym razem nie zabraknie atrakcji i wspaniałych prezentów nie tylko naukowych. Ponieważ docierają do mnie tajne wieści, że nie tylko nasz kurs będzie świętował swój jubileusz ale także dołączą do naszej uroczystości inni jubilaci spośród zaproszonych gości. Jeśli chcecie poznać wszystkie niespodzianki i atrakcje proszę przyjąć moje zaproszenie do Torunia.

Program merytoryczny zapowiada nam się bardzo atrakcyjnie ale więcej danych przekażemy w kolejnym zaproszeniu. Z całą pewnością mogę potwierdzić, że nadal utrzymujemy w mocy oczekiwana przez Was „dark session” i już dzisiaj zastanawiam się czy ponownie zwycięzcy odjadą do Gdańska. Nie mogę zdradzać wszystkich elementów naszego spotkania aby zachować choć trochę niespodzianek, które ujawnimy w trakcie kursu. Dodatkową atrakcją będzie ciekawy program artystyczny, który mamy nadzieję wypełni wszystkie wolne chwile w trakcie Państwa pobytu na kursie. Liczymy na waszą obecność, żywą dyskusję, świetny nastrój oraz korzyści naukowe i praktyczne dla nas wszystkich.

Organizacyjną stroną naszego spotkania zajmie się nowa firma „Sympomed”, która sprawdziła się w trudnej sytuacji w jakiej znaleźliśmy się przed konferencją w Poznaniu. Jestem przekonany, że zespół ten zapewni nam wysoką jakość organizacyjną naszego kursu.

Liczę na obecność każdego z naszych przyjaciół, bo tylko dzięki temu możliwa będzie wymiana poglądów i interaktywna dyskusja służąca nie tylko nam ale i naszym pacjentom. Wierzę także, że dzięki temu jeszcze mocniej zintegrujemy nasze towarzystwo i będziemy postrzegani jako jedna wielka rodzina endokrynologiczna.

Do zobaczenia w Toruniu!
Prof. dr hab. n. med. Marek Ruchała

Program konferencji »