- Home
- About us
- News
- Club 30
- About us
- News
- Mikroskop widzi więcej: praktyczne aspekty diagnostyki histopatologicznej dla endokrynologów
- Wybory Zarządu Klubu 30 PTE na nową kadencję 2025-2029
- Wybory uzupełniające do Zarządu Klubu 30 PTE
- IX Naukowy Dzień Doktoranta
- Serdecznie dziękujemy za wsparcie
- KLUB 30 – warsztaty z (auto)prezentacji w dziedzinie medycyny
- KLUB 30 – warsztaty z przygotowania publikacji naukowych z zakresu medycyny (Proper Medical Writing)
- Wsparcie dla Agatki
- Akromegalia – optymalizacja leczenia
- Wsparcie leczenia córeczki naszej koleżanki.
- Warsztaty z wykorzystania AI w pracy naukowo-klinicznej endokrynologa oraz kompleksowego podejścia do leczenia choroby otyłościowej.
- Nagrody Klubu 30 PTE przyznawanej za aktywność w ramach Klubu 30 oraz najlepszą publikację naukową w obszarze hiperkortyzolemii
- Authorities
- Regulations
- Contact
- Archives
- Application form
- Science and education
- Membership fee
- Contact
Polish Society of
Endocrinology
- You are here:
- www.en.ptendo.org.pl
- News
- Echa ASBMR
Echa ASBMR
22.01.2026
31 stycznia 2026 odbędzie się 14 Edycja Konferencji Echa American Society for Bone and Mineral Research (ASBMR) pod patronatem Honorowym JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prof. dr hab. med. Janusza Piekarskiego, Dyrektora CMKP prof. dr hab. med. Krzysztofa Filipiaka oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Program Naukowy został przygotowany przez Prof. Ewę Sewerynek i prof. Ewę Marcinowską – Suchowierską, które od wielu lat w ramach działalności Stowarzyszenia „Wielodyscyplinarne Forum Osteoporotycznego im. Prof. Wandy Horst-Sikorskiej”, na podstawie materiałów prezentowanych podczas ASBMR (ostatni ASBMR, Seattle, WA, USA, 05-08 wrzesień 2025) przygotowują Echa ASBMR w Polsce, a do czynnego udziału w jego realizacji zapraszają Polskich Ekspertów. W tym roku skoncentrujemy się na postępach wiedzy w zakresie diagnostyki i leczenia chorób metabolicznych kości, ale nie tylko osteoporozy. Omówimy również inne choroby kości, dotykające nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci.
Wykładowcami i prezenterami przypadków będą doświadczeni Klinicyści, różnych specjalności, których wiedza i znajomość problemów związanych ze zbyt późnym wprowadzaniem profilaktyki/leczenia u osób wymagających takiego działania, będzie przydatna dla każdego z Nas w codziennej praktyce i poprawi los Naszych pacjentów.
Serdecznie zapraszamy
Prof. dr hab. med. Ewa Sewerynek
Prof. dr hab. med. Ewa Marcinowska - Suchowierska