30. Kurs Kształcenia Ustawicznego z Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych

18.04.2024

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

Serdecznie zapraszam na obchody 75 lecia Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, które odbędą się w Katowicach w dniach 18-20 kwietnia 2024 roku podczas organizowanego 30. Kursu Kształcenia Ustawicznego z Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych.

W czasie tego spotkania pragniemy przedstawić aktualne osiągnięcia naukowe jednego
z najstarszych towarzystw endokrynologicznych w Europie, które odzwierciedlają różnorodność badań prowadzonych w dziedzinie endokrynologii.

Naszym celem jest również pokazanie, jak odkrycia nauk podstawowych i ich zastosowanie
w praktyce radykalnie wpłynęły na nasze postępowanie z chorymi z endokrynopatiami.

Poświęcając czas na świętowanie 75-lecia postępów polskiej endokrynologii, pragniemy wyznaczyć również nasz wspólny kurs na kolejne lata postępu w tej dziedzinie.

Dołożymy wszelkich starań, aby to był szczególny Jubileusz, nie tylko ze względu na zaplanowaną tematykę̨ naukową, ale i miejsce, do którego zapraszamy naszych Gości.

Jest nim nowoczesne Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach, mieście, które w roku 2024 nosi tytuł Europejskiego Miasta Nauki. Warto również podkreślić zbieżność zdarzeń i zaangażowanie Śląskiego Uniwersyteu Medycznego, który własnie obchodził 75 lecie swojego istnienia.

Nasz jubileuszowy kurs to również spotkanie pokoleń Endokrynologów, naszych Mistrzów, którzy tworzyli tą dziedzinę nauki w Polsce. Mamy nadzieję, że pozostawi ono miłe wspomnienia z pobytu w gościnnej stolicy Śląska.
 

Łączę serdeczne pozdrowienia,
W imieniu Zarządu

Beata Kos-Kudła
Prezes Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego


Program kursu do pobrania »

Streszczenia wybranych wykładów do pobrania