XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego

07.08.2021

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Kiedy rok temu podjęliśmy decyzję o przełożeniu terminu Zjazdu naukowego PTE, mieliśmy nadzieję na zrealizowanie naszego przedsięwzięcia w tym roku w formule stacjonarnej- tym razem na północy Polski, w gościnnym Szczecinie.

Niestety, ze względu na nadal nieustabilizowaną sytuację związaną z pandemią Covid-19, oraz nadal funkcjonujący szpital tymczasowy w miejscu planowanych obrad, zarząd PTE podjął decyzję o przeprowadzeniu Zjazdu i Walnego Zgromadzenia członków w formule online.

Pomimo wszystkich trudności pragniemy, aby Zjazd był atrakcyjny pod względem naukowym i przyciągnął, jak zawsze, szeroką grupę odbiorców spragnionych dostępu do najbardziej aktualnej wiedzy. Zaprosiliśmy do wygłoszenia wykładów wielu doskonałych ekspertów z Europy, w tym prezesa Europejskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, oraz naszych wybitnych wykładowców z kraju. Chcemy także, aby Zjazd miał charakter interaktywny, stąd szereg propozycji z tym związanych- liczymy na Wasz aktywny udział w obradach poprzez zadawanie pytań na czacie, które mam nadzieję, staną się przyczółkiem do żywej i aktywnej dyskusji. Także forma prezentacji nadesłanych prac, będzie tym razem nieco inna- prace po opinii recenzentów, zostały zakwalifikowane jako prezentacja ustna do wygłoszenia na żywo podczas Zjazdu a pozostałe, zamiast tradycyjnych plakatów będą prezentowane online w specjalnie dedykowanym do tego celu kanale online.

Walne zgromadzenie członków także będzie miało charakter online’owy a głosowanie zostanie przeprowadzone z zapewnieniem jego tajności, na profesjonalnej, dedykowanej ku temu platformie.

Wszystkie informacje techniczne przekaże Państwu firma Sympomed, nasz wypróbowany organizator, zapewniający wysoką jakość.

Bardzo liczę na Wasz udział w naszym Święcie Endokrynologii. Głęboko wierzę, że już niedługo spotkamy się, bo nie wiem jak Wy, ale ja tęsknie do tych trudnych pytań i odpowiedzi na żywo.

Z poważaniem,
prof. dr hab. n. med. Marek Ruchała
Prezes Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego
Przewodniczący Komitetu Naukowego XXII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego


16-18 września 2021 roku, Szczecin / formuła: online

Program zjazdu do pobrania »